بهسازی محیط عملی‌ترین راه مقابله با پشه مهاجم آئدس

30 ارديبهشت 1403

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: بهسازی محیط عملی‌ترین راه مقابله و پیشگیری از ازدیاد و انتشار پشه مهاجم آئدس است.

فاطمه آهوخوش اضافه کرد: همکاری تمامی مقامات سیاسی، قضایی، انتظامی و دستگاه‌های اجرایی شهرستان در زمینه اقدامات بهسازی محیط ضروری است.

وی افزود: از ابتدای مشاهده پشه آئدس در شهر سیراف و سپس شهر کنگان جلسات متعدد هماهنگی با مسئولین بخش سیراف و شهرستان کنگان، تشکیل شورای سلامت، بازدید کارشناسان جهت ارزیابی محیطی و صید پشه، گزارش مشکلات به ادارات مسئول و تشکیل جلسه با مقامات استانی و وزارتی و اطلاع رسانی عمومی در دستور کار قرار گرفت.

آهوخوش خاطرنشان کرد: مسائل بهسازی محیط شامل جمع‌آوری و دفع بهداشتی پسماندها، خشکانیدن آب‌های راکد، جمع‌آوری لاستیک‌های فرسوده از سطح شهر،  دفع بهداشتی فاضلاب، پوشیده کردن ظرف‌های جمع‌آوری آب کولر و تخلیه مستمر آن، نصب توری ریز در پنجره‌ها و درب ورودی، پوشیده کردن مخازن ذخیره آب، خشکانیدن زیر گلدان‌ها و تعویض مستمر آب گلدان‌های بدون خاک و پر کردن تمامی چاله‌هایی که آب‌های راکد و فاضلاب در آن مانده و امثال آن است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان تصریح کرد: از همه شهروندان خواستار عزم جدی در مشارکت همگانی و همکاری با شبکه بهداشت و درمان در کنترل و مقابله با این پشه مهاجم هستیم.

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.