رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: پسماند از مهم‌ترین تهدیدکننده‌های سلامت حال حاضر شهرستان کنگان است

2 ارديبهشت 1403

 

 


رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پسماند از مهم‌ترین تهدیدکننده‌های سلامت حال حاضر شهرستان کنگان است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، دکتر عیسی صفوی در چهارمین مجمع سلامت شهرستان کنگان بیان داشت: تلاش می‌کنیم با همکاری همه ادارات، سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با موضوع و تشکیل مجمع‌های سلامت در هر شهرستان مشکلات و معضلات پیش روی سلامتی جامعه را شناسایی و به‌صورت هدفمند آنان را پیگیری و رفع کنیم.

رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به تشریح چالش‌های عدم مدیریت پسماند و ارائه راهکارهایی جهت بهبود این روند پرداخت و گفت: درصورتی‌که معضلی در شهرستانی مطرح شود و برای آن دلایل قانع‌کننده و مستدلی وجود داشته باشد می‌توان از آن در مجامع بالاتر دفاع کرد و با تصویب بودجه رفع آن موضوع را تسریع بخشید.

امام‌جمعه شهرستان کنگان نیز در چهارمین مجمع سلامت شهرستان کنگان افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأمین ۲۵ درصد از سلامت جامعه را بر عهده دارد و ۷۵ درصد دیگر مربوط به عملکرد سایر نهادها و سازمان‌ها است.

فرماندار شهرستان کنگان نیز در این نشست مجمع پسماند را یکی از اصلی‌ترین تهدیدکننده‌های سلامت شهرستان دانست و گفت: اگر پسماند به‌خوبی مدیریت نشود می‌تواند اثرات مخرب زیست‌محیطی، بهداشتی و حتی سلامت و امنیت مواد غذایی در پی داشته باشد.

احمد غریبی تصریح کرد: رفع مشکلات پسماند در شهرستان کنگان اولویت مجمع سلامت این شهرستان بوده و باید از طرف دستگاه‌های مسئول با جدیت پیگیری شود.

فرماندار شهرستان کنگان ارزیابی مستمر لازمه برای تحقق رسیدن اهداف برگزاری مجمع است، خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان کنگان تا به‌طور ویژه موضوع پسماند و مدیریت آن را مدنظر قرار داده و به وظایف خود در این زمینه عمل نمایند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان کنگان نیز گفت: تشکیل مجمع سلامت کنگان با فوریت سه موضوع، سایت علمی پسماند تغییر نگرش مدیران در حوزه سلامت و آسیب‌های اجتماعی ماحصل ساعت‌ها کار کارشناسی است و تلاش خواهیم کرد تا ضمن معرفی تهدیدکنندگان سلامت به ارائه راهکار لازم در این موضوع نیز بپردازیم.

فاطمه آهو خوش تصریح کرد: اینکه سایر نهادها، ادارات و سازمان‌ها در مجمع سلامت حضور پیدا می‌کنند و مسائل مربوط به‌سلامت مردم را بررسی می‌کنند این مهم را به‌روشنی بازگو می‌کند که همه سازمان‌ها، نهادها وادارات هرکدام به شکلی در سلامت مردم دخیل هستند.

وی دفع پسماند را یکی از مشکلات شهرستان کنگان و تهدیدکننده سلامت عمومی معرفی کرد و افزود: پسماند کنگان یکی از دغدغه‌های اصلی بهداشت و درمان شهرستان است.

چهارمین مجمع سلامت شهرستان کنگان با فوریت سه موضوع تهدیدکنندگان سلامت پسماند و تغییر نگرش مدیران در حوزه سلامت و آسیب‌های اجتماعی تشکیل شد.

چهارمین مجمع سلامت شهرستان با حضور فرماندار، رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، سرپرست شبکه بهداشت و درمان کنگان، امام‌جمعه شهرستان و سایر ادارات، سازمان‌ها در فرمانداری کنگان برگزار شد.

خیرین سلامت وادارات دستگاه‌های اجرایی شهرستان که همیشه همراه و همیار تلاشگران عرصه سلامت هستند تقدیر به عمل آمد.

 


 

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.