معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان کنگان:
سلامت جسم و روان لازم و ملزوم یکدیگر هستند/ پیشگیری و آموزش بهداشت روان باید در اولویت قرار گیرد

27 مهر 1402

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: سلامت جسم و روان لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

فاطمه آهو خوش در حاشیه مراسم به مناسب هفته بهداشت روان در بین دانش آموزان ستان دخترانه شهید عبدی شهر بنک گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: آرامش یکی از ضروریات زندگی بشر است.
وی تصریح کرد: وقتی سلامت تعریف می‌شود، آن را سلامت بهداشت، سلامت جسمی، روحی روانی و اجتماعی تلقی می‌کنند، بنابراین سلامت جسم و روان لازم و ملزوم یکدیگر هستند.
آهو خوش ضمن تبیین اهمیت هفته بهداشت روان، بیان داشت: برخورداری از سلامت روانی به فرد امکان می‌دهد یک زندگی مستقل داشته، بر تنش‌های محیطی غلبه کرده، از وقوع بیماری‌های شدید روانی جلوگیری نموده و در کیفیت زندگی خود، دوستان و خانواده نقش تأثیرگذاری را ایفا نماید.
پیشگیری و آموزش بهداشت روان باید در اولویت قرار گیرد
آهو خوش اظهار داشت: پیشگیری و آموزش بهداشت روان باید در اولویت قرار گیرد و نحوه زیستن در شرایط بهتر اینکه فردی که دارای بیماری‌های روانی است چه ویژگی‌هایی دارد و فرایند ارجاع به مراکز خدمات جامع سلامت و نقش و وظایف روانشناس بالینی در مرکز توضیحاتی ارائه نمودند.
زینب حاجی‌زاده کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان نیز در خصوص نشانه‌ها و علائم بیمار روانی آموزش‌های لازم به دانش آموزان ارائه داد و اظهار داشت: امید است در آینده نیز همچنان با کمک یکدیگر بتوانیم گام‌های بلندتری برای ارتقای شاخص‌های بهداشت روان دانش‌آموزان برداریم.
مراسمی به مناسبت هفته سلامت روان در دبیرستان دخترانه شهید عبدی شهر بنک برگزار شد و به دانش آموزان در خصوص بهداشت روان، نشانه‌ها و علائم بیمار روانی آموزش‌های لازم ارائه شد، همچنین در این مراسم ضمن برگزاری مسابقه پرسش و پاسخ به برندگان جوایزی از طرف شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اهدا شد.   

تاریخ بروز رسانی:   3 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >