تعداد سالمندان شهرستان کنگان ۴۸۵۵ نفر است/ وضعیت قرمز سالمندان پرخطر در سطح شهرستان کنگان

30 مهر 1402

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: تعداد سالمندان شهرستان کنگان ۴ هزار و ۸۵۵ نفر است که هزار و ۷۵۳ نفر از آن‌ها مبتلا به پر فشارخونی و ۹۵۷ نفر مبتلا به دیابت هستند.

فاطمه آهو خوش در کمیته راهبردی برون بخشی سلامت سالمندان بسیار پرخطر و پرخطر شهرستان کنگان اظهار داشت: باید همه دست‌به‌دست هم بدهیم تا با ارائه برنامه‌ریزی دقیق و سنجیده در جهت ارتقاء سلامت سالمندان گامی مؤثر برداریم

وی خاطرنشان کرد: افزایش جمعیت سالمندان بیانگر بهبود در شاخص‌های سلامتی، موفقیت در سیاست بهداشتی و توسعه اجتماعی و اقتصادی است و هر اقدامی در جهت بهینه کردن شرایط زندگی سالمندان لازم است صورت پذیرد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در خصوص فرآیند اجرای برنامه، نظام مراقبت از سالمندان پرخطر باهدف کاهش ابتلا و مرگ‌ومیر سالمندان، پیشگیری از مرگ‌های زودرس سالمندان، افزایش آگاهی بخشی به سالمندان، ارتقای کیفیت زندگی سالمندان با بهبود حمایت‌های خانوادگی، اجتماعی، روانی و عاطفی، همکاری بین بخشی و درون بخشی توضیحات را ارائه و گفت: در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت به سالمندان خدمات ارائه می‌شود.

وضعیت قرمز سالمندان پرخطر در سطح شهرستان کنگان

کارشناس برنامه سالمندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان افزود: تعداد سالمندان شهرستان کنگان ۴ هزار و ۸۵۵ نفر است که از این تعداد، هزار و ۷۵۳ سالمند مبتلا به پر فشارخون و ۹۵۷ سالمند مبتلا به دیابت و ۵۴۹ سالمند نیز به هردو بیماری (دیابت و پرفشاری خون) مبتلا هستند که این آمار نشان‌دهنده وضعیت قرمز (سالمندان پرخطر) در سطح شهرستان است.

معصومه ارمی ضمن بیان مشکلات سالمندان در سطح شهرستان گفت: عدم وجود پایگاهی مختص سالمندان مجهز با امکانات ورزشی و فرهنگی و رفاهی، عدم مناسب‌سازی تقاطع کوچه‌ها و خیابان‌ها، عدم وجود سرویس‌های ایاب و ذهاب جهت مراجعه به‌موقع این گروه سنی به مراکز خدمات جامع سلامت از دیگر مشکلات سالمندان شهرستان کنگان است.

برگزاری همایش‌های (قصه‌گویی و انتقال تجارب و دیدار پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها با نوه‌ها و برگزاری مسابقات والد فرزندی در مدارس) به‌منظور شادابی و نشاط روحیه سالمندان و همچنین ارسال مطالب آموزشی و فیلم‌های آموزشی دانشگاه مجازی سالمندان در گروه مجازی نمایندگان ادارات از سوی کارشناس برنامه به‌صورت هفتگی مصوب گردید.

کمیته راهبردی برون بخشی سلامت سالمندان بسیار پرخطر و پرخطر شهرستان کنگان با حضور معاون بهداشتی شبکه بهداشت کنگان و سایر اعضاء کمیته مسئولین و نماینده‌های ادارات و مدیران مؤسسات خیریه در سالن کنفرانس شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد.


کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان     سالمندان    

تاریخ بروز رسانی:   3 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >