امام‌جمعه شهرستان کنگان:
پیشرفت، توسعه در گرو جمعیت جوان و پویاست

2 خرداد 1402

امام‌ جمعه شهرستان کنگان گفت: لازمه پیشرفت، توسعه این است که جمعیت جوان و پویا داشته باشیم.

حجت‌الاسلام محمود محمودی اظهار داشت: روز ۳0 اردیبهشت ‌ماه به‌عنوان روز ملی جمعیت نام‌گذاری شده است که یکی از موضوعات بسیار مهم امروز در نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود، در حال حاضر پیری جمعیت به یک تهدید بزرگ برای کشور ما تبدیل‌شده است و اگر به آن توجه نشود ایران به‌جایی خواهد رسید که در مسیر رشد با مشکل مواجه می‌شود.
حجت‌الاسلام محمودی اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری، مسئله جمعیت و جوانی جمعیت است.
خطیب نماز جمعه کنگان با اشاره به اهمیت توجه به ابعاد اقتصادی تشکیل خانواده، فرزند آوری و جوانی جمعیت خاطرنشان کرد: باید قانون جوانی جمعیت و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری که بعضاً بر زمین مانده است هر چه سریع‌تر اجرایی شود.
وی خاطرنشان کرد: امروز نباید مسائلی همچون اقتصاد و معیشت به بهانه‌ای برای نداشتن فرزند تبدیل شوند البته دولت نیز باید شرایط را فراهم و قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده را به‌خوبی اجرا کند.
حجت‌الاسلام محمودی افزود: باید همه ما کار کنیم تا بتوانیم بحران کاهش جمعیت را پشت سر بگذاریم. اگر جمعیت فعال، پویا و مبارزی نداشته باشیم انقلاب ما دچار مشکل خواهد شد و در دهه آینده انفجار سالمندی توسط کارشناسان جمعیت پیش‌بینی شده است.
امام‌ جمعه شهر کنگان افزود: این مسئله مهم مورد تأکید رهبر معظم انقلاب نیز هست و همه دستگاه‌ها، مردم، مساجد، نمازهای جمعه و... باید به‌عنوان یک تکلیف شرعی روی آن کار کنند.

    

تاریخ بروز رسانی:   3 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >