رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان:
جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب به یک دغدغه و خواست عمومی شهروندان کنگان تبدیل‌شده است


11 دی 1401

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب به یک دغدغه و خواست عمومی شهروندان شهرستان کنگان تبدیل‌شده است.

مهندس محمود میر حاجی در جلسه کمیته شهرستانی سامان‌دهی و کنترل حیوانات موذی با محوریت سامان‌دهی سگ‌های بلاصاحب اظهار داشت: وجود سگ‌های ولگرد و بی‌صاحب یک تهدید جدی در امر بهداشت و سلامت جامعه است که نه‌تنها باعث بروز مشکلات عدیده‌ای برای شهروندان می‌شود بلکه پرسه زدن این حیوانات در معابر عمومی چهره شهر را نامطلوب جلوه می‌دهد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اضافه کرد: بحث جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب به یک دغدغه و خواست عمومی شهروندان شهرستان تبدیل‌شده است و ارگان‌های مرتبط باید توجه ویژه‌ای به ساماندهی این مسئله داشته باشند.
 
نماینده فرمانداری و مسئول خدمات شهری شهر کنگان نیز افزود: سامان‌دهی وضعیت سگ‌های ولگرد یک امر بین بخشی بوده و برای تحقق آن نیازمند همکاری نهادهای دولتی به‌ویژه شبکه بهداشت و درمان، محیط‌زیست، شهرداری، دام‌پزشکی و سازمان‌های مردم‌نهاد است که با تشکیل کارگروهی مشترک، باهم همکاری داشته باشند.
اکبر رضایی اذعان داشت: تنها عمل زنده گیری و نگهداری سگ‌های بلاصاحب ملاک ساماندهی نیست، زیرا می‌بایست غربالگری انجام‌شده، سگ‌های بیمار جدا و مابقی نیز واکسیناسیون شده و عقیم‌سازی شوند تا از زاد و ولد و انتقال بیماری جلوگیری شود.
نماینده فرمانداری و مسئول خدمات شهری شهر کنگان گفت: درخواست ما از دیگر ادارات عضو شورای سلامت این است که به‌صورت جدی پای‌کار آمده و کمک‌حال شهرداری باشند.
در راستای پیگیری‌های واحد سلامت محیط شبکه بهداشت و درمان کنگان با همکاری واحد بیماری‌های واگیر و با محوریت شهرداری بندر کنگان جلسه کمیته ساماندهی و کنترل جمعیت سگ‌های بلاصاحب در سالن شهرداری کنگان برگزار شد
در این کمیته رئیس شبکه بهداشت و درمان، معاون بهداشتی، مسئول بهداشت محیط شهرستان، دبیرخانه شورای سلامت، نماینده فرمانداری، دادستان دادگستری، نماینده سازمان نظام پزشکی شهرستان کنگان، روسای شوراها اسلامی شهر کنگان، بنک، سیراف، نماینده بخشداری، معاون شهرداری کنگان، نماینده‌های شهرداری شهرستان و نماینده محیط‌زیست و آبفا، نماینده نیروی انتظامی شهرستان، نماینده HSE منطقه ویژه حضور داشتند   

تاریخ بروز رسانی:   13 دی 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >