سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کنگان
ارزان ترین و موثرترین راهکار برای پیشگیری از بروز این نوع بیماری و سایر بیماری‌های ویروسی و عفونی است؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و زدن ماسک همانند دوران شیوع کووید ۱۹ و شستشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون است

4 آبان 1401

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کنگان  بازدید سرپرست شبکه بهداشت ودرمان کنگان به همراه معاون بهداشتی وکارشناس بهداشت محیط شبکه وکارشناس سلامت اداره آموزش وپرورش ازمدارس ابتدایی دخترانه ام البنین وپسرانه نجات الهی بازدید به عمل آمد .

سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کنگان با اشاره به  شیوع آنفلوآنزای فصلی گفت: بهتر است به محض علامت دار شدن دانش آموز، والدین سه تا پنج روز از رفتن فرزند خود به مدرسه خودداری کنند.

مهندس محمود میرحاجی  با بیان اینکه معمولاً آنفلوآنزا با توجه به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در فصل پاییز بیشتر می‌شود، گفت:  استراحت در منزل و استفاده از مایعات گرم سبب سرعت بخشیدن به بهبود آنفلوآنزا می‌شود.

سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کنگان  با اشاره به فعالیت و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از والدین و مسئولان مدارس خواست از حضور دانش آموزان مبتلا به علائم بیماری آنفلوآنزا در کلاس‌های درس ممانعت کنند.

وی راه‌های سرایت ویروس آنفولانزا را از منابع مختلف اعلام کرد و گفت: این ویروس اغلب از طریق تماس با فرد آلوده به انسان سرایت می‌کند و افرادی که مبتلا به این ویروس می‌شوند هم در فرصت زمان کمتری می‌توانند آن را به دیگران انتقال دهند.

سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کنگان  تصریح کرد:  برای اینکه دچار صدمات جانی و مالی جبران ناپذیر، ناشی از ابتلا به آنفولانزا نشویم دو راهکار وجود دارد.

 اولین راهکار تزریق واکسن به منظور افزایش ایمنی بدن در برابر این نوع ویروس‌ها است.

راهکار دوم که ارزان ترین و موثرترین راهکار برای پیشگیری از بروز این نوع بیماری و سایر بیماری‌های ویروسی و عفونی است؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و زدن ماسک  همانند دوران شیوع کووید ۱۹ و شستشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون است.

مهندس محمود میرحاجی  در ادامه از دانش آموزان خواست در مکان‌های عمومی و شلوغ حضور نداشته باشند و در صورت حضور در مکان‌های مسقف، حتما از ماسک استفاده کنند و همچنین در هنگام عطسه و سرفه از دستمال کاغذی استفاده کرده و بعد از مصرف آن را در سطل زباله دربسته بیندازند.   

تاریخ بروز رسانی:   7 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >