هفته جهانی شیر مادر

13 امرداد 1399


کارشناس برنامه شیر مادر شبکه بهداشت و درمان کنگان  با اشاره به شعار سازمان جهانی بهداشت بیان داشت: سازمان بهداشت جهانی شعار امسال را سیاره‌ای سالم با حمایت از تغذیه با شیر مادر نام‌گذاری کرده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کنگان درگفتگو با کارشناس مسئول سلامت خانواده شبکه بهداشت ودرمان بیان داشت :  با توجه به تحقیقات به عمل آمده اولین و مهمترین اصل در مراقبت از نوزادان تماس پوست با پوست بلا فاصله بعد از تولد نوزاد و تغذیه با شیر مادر در ساعت اول تولد است.

وی اظهار داشت  : با توجه به شیوع بیماریCoovid 19بعضی از مادران در مورد تغذیه نوزاد خود با شیر مادر دچار نگرانی شده اند تمام تحقیقاتی که تا کنون انجام شده نشان دهنده این است که ویروس کرونا در شیر مادر وجود ندارد و در مورد تغذیه نوزاد با شیر مادر جای هیچگونه نگرانی نیست .

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : بنابراین در زمان شیوع کرونا و هر زمان دیگر بهترین تغذیه برای نوزاد شیر مادر است چون باعث تقویت سیستم ایمنی بدن نوزاد می شود و حتی مادران مشکوک و مبتلا به Coovid 19 هم میتوانند تماس پوست با پوست با شیرخوار خود در ساعت اول تولد داشته باشند چون این کار باعث تنظیم دمای بدن نوزاد و افزایش رابطه عاطفی بین مادر و کودک میشود .

لیلا آرتا  گفت : شیر دهی مادران مشکوک یا مبتلا به کرونا به این نکته توجه شود که مادر باید در هر بار شیر دهی از ماسک سالم و تمیز استفاده نماید و قبل از شیردهی دستان خود را به مدت 20 ثانیه با آب و صابون بشوید .

وی تأکید کرد: اهمیت تغذیه با شیر مادر در زمان شیوع بیماری کرونا به حدی است که حتی مادران بد حالی که قادر به شیردهی نیستند میتوانند با کمک دیگران شیر دوشیده شده مادر را به مدت 30 دقیقه به صورت غوطه ور در آب جوش ، جوشانده و به وسیله قطره چکان یا قاشق یا فنجان به کودک دهند .   

تاریخ بروز رسانی:   25 امرداد 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >