جهت پیشگیری از حوادث رانندگی
طرح کمپین ۳۰-۶۰ در کنگان اجرا شد

13 آبان 1397

 

کمپین همگانی ۳۰-۶۰ با محوریت پیشگیری از سوانح رانندگی در حاشیه شهرها با حضور بخشدار مرکزی ،سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان وپرسنل ستادی شبکه هلال احمر ، آموزش وپرورش رئیس اداره راه و برخی از مسئولین در دبیرستان نمونه معلم کنگان برگزار شد.

غلامحسین زیبا بخشدار مرکزی شهرستان کنگان، در آیین کمپین همگانی ۳۰-۶۰ با محوریت پیشگیری از سوانح رانندگی در حاشیه شهرها، ضمن خیر مقدم به مسئولان و دست اندرکاران کمپین ۳۰۶۰ اظهار داشت: یکی از آسیب های اجتماعی در سطح کشور و شهرستان تصادفات جاده ای درون شهری و برون شهری می باشد.

وی افزود: تصادف را به عنوان آسیب های اجتماعی در کنار اعتیاد ، طلاق ، ناهنجاریهای اجتماعی و بیکاری اطلاق می کنند.

بخشدار مرکزی خاطرنشان کرد: از طریق این‌گونه برنامه‌ها می‌توان آگاهی‌های مردم در رابطه با قوانین و مقررات و رعایت مطلوب آن ارتقاء بخشید و آن را در جامعه نهادینه کرد.

زیبا با بیان این مطلب که تصادفات برون شهری در ۳۰ کیلومتری شهرها و مابقی از کیلومتر ۳۰ به بعد اتفاق افتاده است، گفت: علت این سوانح شامل خستگی حاصل از طی کردن مسیرهای طولانی است که معمولا رانندگان تمرکز لازم و کافی برای رانندگی ندارند.

وی تصریح کرد: اقدامات دولت در شهرستان کنگان در بخش آموزش در مدارس ، دانشگاها اولیاء دانش آموزان قابل قبول است.

زیبا در پایان گفت: در بخش زیر ساخت های جاده ای شهرستان ما یکی از ایمن ترین و سالم ترین مسیرهاست.اکثر مسیر ها، راهها و اتوبان شهرستان کنگان دارای علائم راهنمایی و رانندگی لازم می باشد.

قاسم احمدی مدیر دبیرستان نمونه معلم کنگان ضمن خیر مقدم به مسولان و دست اندرکاران کمپین ۳۰-۶۰  اظهار کرد: پیشگیری از حوادث رانندگی نقش مهمی در ارتقا سلامت جامعه دارد و تصادفات جاده ای  از عواملی است که سلامت مردم را تهدید میکند.

وی افزود: حدود ۶۰ درصد تصادفات جاده ای در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می دهد که از دلایل آن می توان خستگی زیاد عدم تمرکز و عدم رعایت مبلمان شهری و مهندسی جاده ای در اطراف شهر ها است.

وی از همه آحاد جامعه و مسولین اجرایی و سیاستگذاری درخواست کرد که به این کمپین بپیوندند

 

 

.

 

 

 

 


کلمات کلیدی:
کمپین     6030    

تاریخ بروز رسانی:   13 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱۱۵

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >