مرکز خدمات سلامت دهان و دندان شهرستان کنگان به بهره‌برداری رسید

5 شهريور 1396

به مناسبت هفته دولت و با حضور فرماندار، معاونین و مسئولین ادارات شهرستان مرکز خدمات سلامت دهان و دندان کنگان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در حاشیه این مراسم گفت: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت و باهدف پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان، مرکز خدمات سلامت دهان و دندان کنگان راه‌اندازی شد.
مهندس محمد بازیاری افزود: در مرکز خدمات سلامت دهان و دندان انواع خدمات شامل آموزش بهداشت دهان و دندان، معاینه، جرم‌گیری، ترمیم و سایر خدمات و پیشگیری و درمانی به مردم منطقه ارایه می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر راه‌اندازی این مرکز خدمات سلامت دهان و دندان ، واحدهای دندانپزشکی بنک و سیراف نیز در مردادماه سال جاری راه‌اندازی گردیده که می‌تواند گام بزرگی در عرصه سلامت بهداشت دهان و دندان مردم شهرستان و منطقه داشته باشد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: کلینیک سیار دندانپزشکی نیز که شامل یک خودرو مجهز به وسایل و تجهیزات دندانپزشکی می‌باشد به شهرستان اختصاص داده‌شده که به‌صورت سیار در مناطق دوردست و روستایی خدمات دندانپزشکی ارایه خواهد کرد.
فاطمه آهو خوش، سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت قدس نیز در این آیین عملکرد سال  95 آن مرکز را ارایه داد.
عبدالنبی یوسفی فرماندار شهرستان کنگان نیز از متولیان حوزه سلامت شهرستان و استان بابت راه‌اندازی این مرکز خدمات سلامت دهان و دندان و ارایه خدمات سلامت به مردم شریف منطقه تشکر کرد.
مرکز خدمات سلامت دهان و دندان وظیفه ارتقای سلامت دهان و دندان از طریق ارایه خدمات آموزشی، پیشگیری و درمان دندانپزشکی با اولویت گروه‌های هدف (افراد زیر 14 سال مادران باردار و شیرده) را بر عهده دارد.
این مرکز خدمات سلامت دهان و دندان شامل اتاق معاینه، آموزش تئوری و عملی که آموزش‌های صحیح مسواک زدن و استفاده درست از نخ دندان و راه‌های پیشگیری از پوسیدگی دندان را انجام خواهد داد.


این مرکز بااعتباری معادل 6 میلیارد و 700میلون ریال به بهره‌برداری رسید.

 

 

 

    
تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >